Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Czy ta kapusta jest z octem?
  • Odp.: Nie dodajemy do kapusty octu! Dlaczego? Proszę przeczytać.
Na początku zakiszania,  warunki zewnętrzne (temperatura, ph, zawartość cukrów, dostęp powietrza) mogą  doprowadzić do rozwoju różnych bakterii - kwasu mlekowego, octowego lub masłowego. Kapustę ,,octową” najczęściej kupić można na przełomie lata i jesieni, kiedy temp. jest na tyle wysoka, że te bakterie mają lepsze warunki do rozwoju - tak w czasie produkcji, jak i sprzedaży na targowiskach czy w sklepach, niedokiszona - powinna być schłodzona i mieć jak najmniej kontaktu z powietrzem - tyczy się to wszelkich kiszonek (kwaszonki zdominowane bakteriami kwasu masłowego mają brzydki zapach - śmierdzą).
W naszej kiszarni posiadamy warunki i technologie, które maksymalnie eliminują występowanie tych niepożądanych bakterii!!!
 
Czy te warzywa są kiszone czy kwaszone?
  • Odp. według wikipedii - K i s z e n i e,  P O T O C Z N I E   K w a s z e n i e – sposób konserwacji żywności przeznaczonej do spożycia (ogórek kiszony, kapusta kiszona) lub na paszę (kiszonki), opierający się na procesie fermentacji mlekowej przeprowadzanym przez bakterie mlekowe...
Obie nazwy kapusta kiszona i kapusta kwaszona są poprawne. Określenie kiszona to historycznie imiesłów od czasownika kisić | kisieć, a kwaszona pochodzi od kwasić. Historycznie wcześniejszy jest czasownik kwasić (prasłowiańskie kvasiti) 'powodować fermentację', natomiast czasowniki kisić | kisieć są zachodniosłowiańską innowacją. W języku polskim są poświadczone od XV w. Łączy je wspólne pochodzenie i następujący związek znaczeniowy: kwasić to powodować, że coś kiśnie, kisi się.

— dr Krystyna Długosz-Kurczabowa, Uniwersytet Warszawski

W handlu występuje kapusta (istnieją technologie) tzw. krótkokiszona (parę dni), która nie ma nic wspólnego z naturalną fermentacją, trwającą parę tygodni (a więc droższą).

http://www.wijhars.olsztyn.pl/index.php/informacje/dla-przedsibiorcy/znakowanie-kiszonych-przetw


Dlaczego to (szt.kg) aż tyle kosztuje?

Jesteśmy typową manufakturą, która wszystko robi ręcznie, osobiście doglądając, w zamian dostarczamy zdrowe, doskonałe, naturalne przetwory - tylko do Państwa należy wybór - czy warto? 

OD SIEBIE DODAM: Chcąc zjeść w przypadkowej jadłodajni najpierw przyglądam się, później wącham zamówioną potrawe, by na koniec spróbować i zjeść.
Jak coś ładnie pachnie - powinno być strawne :)
 
Teraz online: 1 | Stronę odwiedziło: 110086 gości. Radom Strony internetowe